Description
Specifications:
| Brand | FAG |
| MPN | 22228 EASK.M |
| ID - Inner Diameter | 140mm |
| OD - Outer Diameter | 250mm |
| Width | 68mm |
| Seals / Shields | Unsealed |
| Bore Type | Tapered |
| Weight (kg) | 13.7 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
