Description
Specifications:
| Brand | FAG |
| MPN | 22312-E1A-XL-M-C3 |
| ID - Inner Diameter | 60mm |
| OD - Outer Diameter | 130mm |
| Width | 46mm |
| Basic dynamic load rating, radial [C r] | 310000 N |
| Basic static load rating, radial [C 0r] | 310000 N |
| Limiting speed [n G] | 5400 1/min |
| Seals / Shields | Unsealed |
| Bore Type | Parallel |
| Weight (kg) | 3.57 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
