INA Flanged Unit-FLCTEY-25
INA Type: Flanged Unit SKU: FLCTEY-25 MPN: FLCTEY-25
Specifications:
Brand INA
MPN FLCTEY25-XL
Material Cast Iron/Steel
ID - Inner Diameter 25mm
OD - Outer Diameter 71mm
Basic dynamic load rating, radial 14000 N
Flange Height 97mm
Total Height 29.4mm