Description
Specifications:
| Brand | INA |
| MPN | KWVE15-B-S-V2-G3 |
| ID - Inner Diameter | 15mm |
| OD - Outer Diameter | 34mm |
| Length | 61.2mm |
| Dynamic load rating [C] | 7200 N |
| Static load rating [C 0] | 14500 N |
| Static moment rating about X axis [M 0x] | 150 Nm |
| Static moment rating about Y axis [M 0y] | 100 Nm |
| Static moment rating about Z axis [M 0Z] | 100 Nm |
| Seals / Shields | 2 Rubber Seals |
| Weight (kg) | 0.16 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
