INA Linear Guideway Carriage - KWVE - 15BSG3V2
INA Type: Linear Guideway Carriage SKU: KWVE-15BSG3V2 MPN: KWVE-15BSG3V2
Specifications:
Brand INA
MPN KWVE15-B-S-V2-G3
ID - Inner Diameter 15mm
OD - Outer Diameter 34mm
Length 61.2mm
Dynamic load rating [C] 7200 N
Static load rating [C 0] 14500 N
Static moment rating about X axis [M 0x] 150 Nm
Static moment rating about Y axis [M 0y] 100 Nm
Static moment rating about Z axis [M 0Z] 100 Nm