INA Linear Guideway Carriage - KWVE - 25BSNG3V2
INA Type: Linear Guideway Carriage SKU: KWVE-25BSNG3V2 MPN: KWVE-25BSNG3V2
Specifications:
Brand INA
MPN KWVE25-B-SN-V2-G3
ID - Inner Diameter 25mm
OD - Outer Diameter 48mm
Length 83.3mm
Dynamic load rating [C] 17900 N
Static load rating [C 0] 37000 N
Static moment rating about X axis [M 0x] 510 Nm
Static moment rating about Y axis [M 0y] 395 Nm
Static moment rating about Z axis [M 0Z] 395 Nm