Description
Specifications:
| Brand | INA |
| MPN | K32X37X17-A/0-7 |
| ID - Inner Diameter | 32mm |
| OD - Outer Diameter | 37mm |
| Width | 17mm |
| Basic dynamic load rating, radial [C r] | 19900 N |
| Basic static load rating, radial [C 0r] | 35500 N |
| Limiting speed [n G] | 14200 1/min |
| Weight (kg) | 0.019 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
