Description
Specifications:
| Brand | LS |
| MPN | GX15T |
| Material | Steel/Steel |
| ID - Inner Diameter | 15mm |
| OD - Outer Diameter | 42mm |
| BW - Width Of Ball | 15mm |
| HW - Width Of Outer | 11mm |
| Liner | PTFE |
| Seals / Shields | Unsealed |
| Retention | Chamfered |
| Weight (kg) | 0.108 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
