Description
Specifications:
| Brand | NMB |
| MPN | MBWT8V |
| Material | Stainless Steel/Stainless Steel |
| ID - Inner Diameter | 8mm |
| OD - Outer Diameter | 17.5mm |
| BW - Width Of Ball | 11mm |
| HW - Width Of Outer | 8mm |
| Liner | PTFE |
| Seals / Shields | Unsealed |
| Retention | V Groove |
| Weight (kg) | 0.0014 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
