Description
Specifications:
| Brand | RHP |
| MPN | T1025-25DECG |
| Material | Steel |
| ID - Inner Diameter | 25mm |
| OD - Outer Diameter | 52mm |
| Width | 44.4mm |
| Seals / Shields | Triple Sealed |
| Locking Method | Eccentric Collar - Extended Inner Ring |
| Weight (kg) | 0.17 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
