Description
Genuine Aventics pneumatic cylinder.
| Manufacturer | Aventics |
| MPN | 822332406 |
| Product Type | Pneumatic Cylinder |
| Series | Mni Series |
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 125 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Kolbenstangengewinde | M6 |
| Umgebungstemperatur max. | 120 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | MNI-DA160125U310140000000 |
For technical assistance, equivalents, or bulk enquiries, contact us.
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
