Description
Specifications:
| Brand | INA |
| MPN | 81252-M |
| Material | Steel |
| ID - Inner Diameter | 260mm |
| OD - Outer Diameter | 360mm |
| Width | 79mm |
| Basic static load rating, axial [C 0a] | 5400000 N |
| Limiting speed [n G] | 930 1/min |
| Seals / Shields | Unsealed |
| Weight (kg) | 27.96 |
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
