INA Radial Insert Ball Bearing-RAE-30NPP
INA Type: Radial Insert Ball Bearing SKU: RAE-30NPP MPN: RAE-30NPP
Specifications:
Brand INA
MPN RAE30-XL-NPP-FA106
Material Steel
ID - Inner Diameter 30mm
OD - Outer Diameter 62mm
Width 23.8mm
Basic dynamic load rating, radial 19500 N
Locking Collar Total Width 35.8mm