Description
Genuine Aventics pneumatic tubing / hose.
| Manufacturer | Aventics |
| MPN | R412009941 |
| Product Type | Pneumatic Tubing / Hose |
| Series | Tu1 S Series |
| Ambient temperature max. | 80 °C |
| Ambient temperature min. | -40 °C |
| Operating pressure max. | 15 bar |
| Operating pressure min. | 0.95 bar |
| SAP short text | TU1-S-PAM-012-0110-TR-0050 |
For technical assistance, equivalents, or bulk enquiries, contact us.
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
