Description
Genuine Aventics pneumatic switch / sensor.
| Manufacturer | Aventics |
| MPN | R412010414 |
| Product Type | Pneumatic Switch / Sensor |
| Series | Sm6 Series |
| Cable length | 0.3 m |
| Ambient temperature max. | 70 °C |
| Ambient temperature min. | -20 °C |
| Contact type | analogue |
| Electrical interface | M8x1 |
| SAP short text | SM6-?A4-M08T-036-224 |
For technical assistance, equivalents, or bulk enquiries, contact us.
Need help identifying the correct part? Call 01530 229728 or email sales@roladex.co.uk.
