SKF Spherical Plain Bearing-GE-25ES-2RS
SKF Type: Spherical Plain Bearing SKU: GE-25ES-2RS MPN: GE-25ES-2RS
Specifications:
Brand SKF
MPN GE 25 ES-2RS
Material Steel/Steel
ID - Inner Diameter 25mm
OD - Outer Diameter 42mm
BW - Width Of Ball 20mm
HW - Width Of Outer 16mm